Vitaminler Ve Özellikleri

Vitaminler Ve Özellikleri
Vitaminler Ve Özellikleri

Vitamin

Vitaminler ve Özellikleri, yaşam için gerekli olan ve elzem (önemli) olan besinlerdir. Mutlaka fiziksel veya dışarıdan temizlemek. Hayati öneme sahip olmalarının durumu protein gibi temel besinlerin kaynaklarının düzenli olarak çalışmasını sağlamış olurlar.

İnsan vücudunda oluşmaz ve mutlaka dışarıdan besinlerle vücuda gerekli oranlarda ihtiyacımız vardır.

Vitaminler ve Özellikleri

Vitaminler 2 gruba ayrılırlar. Yağda çözünen ve Suda çözünen vitaminler olmak üzere ikiye ayrılırlar. Yağda çözünen vitaminleri A, D, E, K vitaminleri , Suda çözünen vitaminleri demektir ; C vitamini, Riboflavin (B2), Niasin (Nikotinik asit, vitamin pp), Folik Asit, B 12, B6 ve B1 grubu vitaminler suda çözünür. Vitamin ve Özelliklerini bu şekilde sıralayabiliriziz.

 

Vitaminler Ve Görevleri

Canlıların yapısında bulunan organik maddelerdir vitaminler. Vitaminler vücutta gerekli oranlar da bulunmalıdır.

Vitaminler ve görevlerinden eksikliğiyle   de, metabolizma rahatsızlıklarıyla karşılaşıp onu tedavi edemez ise ciddi sağlık sorunlarına yol açar.

Vitaminlerin temel özellikleri ise, vücut da düzenleyici olarak görev alıyorlar ve hastalıklara karşı da gösteriliyor, daha kolay ve hasarsız bir şekilde ayarlarız.

 

Vitamin Hapları

Özellikle son zamanlar da teknolojinin gelişmesiyle birliktelik organik gıda ile beslenmenin yerine, hazır gıda ile beslenenlerde çeşitli kültürlerde çeşitli vitamin eksikliklerine bağlı olarak hastalıklar vardır. Böyle olunca Çeşitli ilaç sektörü nü yönlendiren Uluslararası firmalar, Tamamen duygusal anlamda baktıkları için Sürekli birbirlerinden Farklı Olarak Kimyasal vitamini hapları üretmektedirler.

Esas vitamin hapları ise, mümkün olan doğal besinlerden önce. Neden derseniz 1 vitamin hapında sadece tek vitamin var iken, organik olarak tüketilen besinde ise fazla fazla vitamin var da hem hem de daha ucuzdur.

Gerekmediğinde en iyi ve güvenilir besinlerden biriyle bir diyetisyen olarak.

 

Vitaminler Tablosu

Vitaminler tablosunu sizler ile paylaşarak vermek isteriz.

 Vitaminler Tablosu


                       Vitaminler Tablosu

 

Vitaminler Hakkında Bilgi

Vitaminler vücut ve sağlık için elzemdir. Vitaminler suda çözünen ve yağda çözünen diye ikiye ayrılırlar.

Yağda Çözünen; A, D, E, K vitamini iken

Suda Çözünen vitaminler ise; C vitamini, Riboflavin (B2), Niasin (Nikotinik asit, vitamin pp), Folik Asit, B 12 ve diğer b grubu vitaminlerdir.

Uluslararası araştırma veya tez hazırlayan doktora vb. öğrencilerinin imkb mutlaka PubMed denilen dünyanın, Ulusal tezlerini, araştırmalarını yüklediği Uluslararası Kabil Görmüş kanıtlanmış İçerikleri Bulabilirsiniz. İnternet sitesi için linki ihtiyacınız içindir.

Hangi Besinlerde Bulunur

Bitkisel ve hayvansal gıdalar da içerir. Süt ve Süt ürünlerinde daha çok içerir. Hangi besinler de bulunurken sorun var ki ki gibi yanıtlar yazarız.

Besin listesi.

Vitaminler Tablosu


Vitaminler Tablosu

 

Vitaminlerin Görevleri 4. Sınıf

Vitaminler içinde vücudumuz da fazla fazla varsa vardır, Vitamin düzenleyici hizmet de görev alıyorlar.

Vitaminler Ne İşe Yarar

Vücuda gerekli olan besin kaynağını düzenli şekilde alınıp, fiziksel olarak gerekli organizasyonları da yer almasını sağlarlar.

 

İlkokul Vitamini

Vitamin Bilgileri ilkokul çağından başlayarak Çocuklara öğretilmeli Ettik dengeli beslenme nasıl olmalı vücut da OLUŞAN hasarların Alınan bilgiye besinler ile nasıl onarılacağı öğretilmelidir.

 

Vitamin Giriş

Vitamin içeriği öğretilir ve nasıl kullanılır, hangi besinler ile bedenimizde azalan vitaminleri dışarıdan bedenimize nasıl alacağımızı da öğrenmiş oluruz.

 

Vitamin İlaçları

Sizlere tavsiyem gerekli vitaminleri vücudumuza besinler ile almaya özen gösterelim. Vitamin ilaçları na çok istersen duymadığınız takdir de almayabilirsiniz.

 

Vitamin Nedir

Vitamin nedir sorusuna kısa ve öze cevap olarak; Vücudumuz için elzem olan besinlere denmektedir.

Vitamin Hapları

Bir den fazla firmaların ticari karı üretilirken haplardır. Her zaman sizlere tavsiyem mutlaka, güvenilir besinler tüketilerek alınmasını tavsiye ederiz.Vitamin hapları bazen vücutta fazla alınması neticesinde toksit etkisi yaparak kişinin sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir.

 

Vitamin Markaları

Vitamin markaları bir çok firma, bir çok vitamin takviyeleri i için vitaminler üretirler.

 

Takviyesi Vitamini

Eğer diyetisyen Tarafından eksik Görülen Bir vitaminiz var ise, Dışarıdan takviye etmeniz için sizlere Tavsiyeler de bulunarak gerekli vitamini takviyesi öyle yaparsınız.

 

Vitamin Çeşitleri

Vitamin çeşitleri, Yağda ve Suda eriyen vitamin çeşitleridir.

  1. Yağda Eriyen vitaminleri; A, D, E, K vitaminleri dir.
  2. Suda Eriyen Vitaminler; B Grubu ve C Vitamini gurubudur.

 

Add Comment

Sağlıklı Beslen :)
1
Diyetisyen ile, İdeal Kilo Ve Sağlık
Vücudunuz da eksik olan vitaminleri öğrenmek için ; arayabilirsiniz bizleri,

0 541 215 20 20 / 0 546 542 95 46